1. Šta je bolest zvana TIKA?

    Pitanje broj: #134

    Da li mi možete reći nešto o bolesti zvanoj TIKA, sin moje drugarice boluje od te bolesti. Da li je izlečiva i koliko traje lečenje? Dete ima 9 godina i ima tu bolest već 3 godine. Ide na terapiju, pije lekove ali ništa ne pomaže.

    Odgovoreno: 07. 03. 2007.
    • Poštovana,

      S obzirom da sam ja specijalista psihijatar koji radi samo sa odraslim osobama, najbolje je da se obratite dečijem lekaru koji će Vam dati adekvatniji i stručniji odgovor na to pitanje. U dečijem periodu postoji niz specifičnih oboljenja koja se ne javljaju kod odreslih, ili, ako ih ima i kod odraslih, onda mogu biti sa savim drugačijim tegobama. Zato ima lekara koji se bave samo bolestima u dečijem uzrastu.