Postovana Dr Olivera imam 27 god 2001 imao psljenje miokarda, gde izazvalo veliki stres kod mene, nastavljajuci sa lecenjem dobio sam i psihicke tegobe.Godinu dana posle te bolesti receno mi je da se javim psihijatru,gde sam posle pregleda dobio od lekova eglonil i bromazepam 3 mg te mi je neko vreme bilo dobro,nakon godinu dana sam stalno isao kod neuropsihijatra gde mi je povecavao i snizavao dozu ali bez neke bitnije promene,tako da sam ja bio na bromazepamu i eglonilu do prosle godine.Prosle godine su mi promenili lekove i nikao se ne osecam,od prosle godine do sad su mi menjali sve i svasta ali bez uspeha.TRenutno pijem eglonil 50mg,lorazepam 1mg i ksalol 0.5mg ali se jos uvek lose osecam,ujutru se budim umoran,napet,nervozan posle toga mi se vrti u glavi ali to je vise kao da mi se muti,redovno imam mucninu i nadrazuje me da povracam,imam pecenje na gornjim delovima sake i javljaju mi se jos neke tekobe.Stoga ja vas molim za odgovor i strucno misljenje kako da se izlecim ! i da li je moguce da ja prestanem sa tim lekovima a da se osecam dobro

    Odgovoreno: 24. 07. 2007.

    • Ako od 2001 godine pijete anksiolitike (Bromazepam, Lorazepam, Ksalol) plasim se da su tegobe koje opisujete znaci zavisnosti od tih lekova. Nazalost, nisam u mogucnosti da Vam odgovorim da li je Vasa bolest izleciva jer mi niste naveli pod kojom dijagnozom Vas lece, niti koje su bile tegobe zbog kojih su Vam uveli lekove. Ono sto je ipak pozitivno je da u psihijatriji ima samo mali broj oboljenja gde ne postoji mogucnost da se pacijentu pomogne. Cak i ako ste postali zavisni od anksiolitika i taj problem se resava.