Postovana.Ima 27 god.Od fizickih simptoma ima :nedostatak vazduha(vise osecaj neke nelagoda u donjem delu grudnog kosa vise sa leve stane),aritmije,podocnjake,malaksalost uglavnom samo nogu,bolovi u donjem delu stomaka(ne toliko cesto),poigravanje ocnog kapka.Od psickih :jake nervoze i stalno uverenje da bolujem od neke bolesti.Od analiza uradio :ekg,ultrazvuk stomaka,analiza krvi i mokraca i pulmoloski pregled.Sve uredu sem sto su mi nasli da sam alergican na da sam alergican na prasinu,grinrj,polen.E sad ono sto me najvise zanima.U zadnje vreme posle nocnih izlazaka i konzumacije alkohola i cigareta (ne u nekim preterano velikim kolicinama),ja se jako tesko oporavljam cinimi ise da mi "mamurluk" traje mngo duze i mnogo gore.A cigarete koje sam konzumirao do sada do desetak. kom na dan,sad su mi postale odbojne(kao da mi se vise netraze),zapalim cigaretu samo petkom np. a posle mi se cini da se sedam dana oporavljam od njih.Zanima zasto coveku koji je pusac odjrdnom prestan!
    u da se traze cigarete i koji su moguci uzroci tome(fizicki i psihicki).Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Ne postoji ni jedna bolest koja kao simptom ima nedostatak zelje za pusenjem. Sto se tice medicine, to sto neko izgubi zelju za pusenjem i alkoholom nije znak bolesti, vec je nesto sto je pozeljno. Moze biti jedino problem ako je to samo jedan od simptoma u okviru generalnog pada volje i zadovoljstva u svakodnevnim aktivnostima koje su ranije donosile zadovoljstvo. S obzirom na to da ste nabrojali i neke psihicke tegobe poput nervoze, telesne tegobe koje nemaju organsku podlogu (tj. nisu uzrokovane telesnim oboljenjem), stalno uverenje da bolujete od neke bolesti iako dosadasnje analize ne govore u prilog tome, mozda nije lose da obavite jedan razgovor i sa psihijatrom, jer mnoge tegobe koje ste naveli, ako su psiholoske prirode, mogu se smanjiti ili izgubiti jedino psihijatrijskim tretmanom.