Postovana doktorice, mozete li mi reci u lijecenju depresije dali su opasni tzv. triciklicni antidepresivi, odnosno koliko je manje kvalitetan "klomipramin-anafranil" u odnosu na dosta skuplje lijekove kao sto su zoloft i seroxat, hvala

    Odgovoreno: 13. 03. 2008.
    • Anafranil je jedan od najboljih antidepresiva i veoma je efikasan u tretmanu brojnih psihijatrijskih poremecaja. Jedini problem je sa nesto cescim nezeljenim efektima u odnosu na novije antidepresive - najcesce muka, pospanost, zatvor. To ne znaci da ce se ovi nezeljeni efekti i kod Vas javiti. Treba pokusati i videti kako Vam prija. Ako ne ide, veoma lako se prebacuje na drugi lek. Samo ga nemojte u startu odbaciti jer spada u "staru gardu", obzirom da je dobar lek. I Zoloft i Seroxat su zaista dobri antidepresivi.