procitala sam na vise foruma da seroxat izaliva suicidne misli, cak i nesto gore.Mozete li mi odgovoruti

    Odgovoreno: 13. 03. 2008.
    • Suicidalne misli ili misli o samoubistu, uglavnom su posledica bolesti koju Seroxat treba da leci. Ja nisam do sada kod svojih pacijenata videla da se sa Seroxatom stanje pogorsalo u smislu intenziviranja ili javljanja suicidalnosti, vec naprotiv, u najvecem broju slucajeva je doslo do boljitka i otklanjanja tegoba. Medjutim, ako iko ko uzima Seroxat ili bilo koji antidepresiv, ili bilo koji drugi lek, pocne da razmislja o samoubistvu, to je znak da treba da se sto pre javi svom psihijatru, kao bi korigovali terapiju i preduzeli dodatne mere dok se suicidalnost ne povuce zajedno sa ostalim simptomima. Moj savet Vam je da ne mucite sebe slusajuci price drugih jer lek deluje individualno i zavisno od naseg tela i patoloskih promena, tako da ako neki lek ne odgovara drugima, moze da bude jedini lek koji ce Vama pomoci, i obrnuto, ono sto drugima odgovara moze da bude lose u Vasem slucaju, pa cak i kontraindikovano kod Vas.

Komentari na pitanje: #3816

    • Ja bih da pitam al seroxat moze da se uzme bez recepta? I dal se to svaki dan pije? Ja imam jako puno problema i jako puno suicidnih misli vec duze vreme, , oko dveipo godine imam te probleme. Nemam sa kime da pricam o tome a jako je tesko to drzati u sebi, pa me zanima taj lek, i u kom smislu on pomaze?