poštovana doktorice,imam 23 god,i nevjerovatne probleme u porodici...otac je bolestan,na klinici je u BGD,carcinom,mama ima nekakve bolesti vezane za grlo,brak mi uraspadu jer sa muzem ne mogu da razgovaram o roditeljima,odma i on svoje pocne da spominje...a to je u prevodu NE ZAMARAJ ME.Svaku noc lijezem placuci,placem po cijeli dan,za svaku sitnicu,a i bez razloga.Primjetila sam da postajem histericna,planem brzo,cak iz mene krenu rijeci koje cak ni ne kanim da reknem...padam u ceste depresije.....a nemam kome da se pozalim. Strah me da ne poludim...ako jos uvijek nisam hvala vam unapred

    Odgovoreno: 06. 03. 2008.
    • Uvek imate kome da se pozalite, psihijatri i psiholozi upravo za to sluze! Ako je samo trenutna kriza, tu Vam moze pomoci i razgovor sa psihologom. Ako se radi Vec o tegobama koje spadaju u delokrug bolesti, onda je bolje da se obratite psihijatru. Obzirom da Vi verovatno niste u mogucnosti da napravite pravilnu razliku da li se radi o bolesti ili ne, najbolje je da se prvo obratite psihijatru, pa ce Vas on uputiti sta dalje treba raditi. U ovakvim slucajevima je jako dobro ako imate dobre prijatelje sa kojima mozete da podelite Vase probleme i da se tako organizujete da malo skrenete misli sa aktuelnih problema.