Postovani, imam 30 godina i moj problem sastoji se u tome da ne mogu da dozivim orgazam pri odnosu sa partnerom, dok mogu kada masturbiram! I nikada do sada u svom zivotu nisam uspeo da postignem orgazam kroz sex sa drugom osobom! Citao sam da se ova pojava zove "Inhibirani orgazam" ali i dalje ne znam kome da se obratim za pomoc! Bio sam u jednoj seksoloskoj ordinaciji u Beogradu, ali nisu mi mnogo pomogli! Zakljucak lekara je da je najverovatnije sa erektilnom funkcijom sve u redu, ali da su u pitanju psiholoski faktori! Kome i gde da se obratim da resim ovaj frustrirajuci problem?

    Odgovoreno: 25. 12. 2007.
    • Ako na bilo koji nacin mozete da dostignete erekciju i ejakulaciju, pa makar to bilo i masturbacijom, a u drugim slucajevima to nije moguce, najverovatnije se radi o psihogenom uzroku. Javite se psihijatru - seksologu za pomoc. Kome, to nisam u mogucnosti da vam kazem, obzirom da nemam podatak odakle ste, kao i ko se time bavi u vasem mestu. Najbolje je da se raspitate ili javite bilo kom psihijatru, pa ce Vas dalje uputiti kolegi koji se time bavi ili ce Vam pruziti neophodnu pomoc.