Moja nedoumica je u tome da ne mogu da razjasnim sta mi se dogodilo i da li ja imam problem za Psihijatra ili Gastroenterologa, zapravo moj problem pocinje preslog leta na moru, sedela sam sa drustvom na plazi i kartala se i od jednom mi je pozlilo(brzi otkucaji srca, bol u gornjem delu stomaka, strasna panika...)otisla sam kod lokalnog DR. gde mi je medicinska sestra rekla da imam neki "letnji grip" dala mi neke lekove i poslala kuci, posle mora sam odmah otisla kod lekara gde me je on poslao da radim analize na heliko bakteriju itd, kao utvrdili su mi gastritis bez gastroskopije, medjutim slici napadi su mi se ponavljali jos dva puta prosle godine a izmedju njih sam osecala strasnu tegobu u visini zeludca, svaki od tih napada je pracen panikom i nekim osecajem treme, ne znam kako bi vam to objasnila u svakom slucaju strasno.U poslednjih 6-7 meseci nisam imala nekih vecih problema ali sam se trudila da se ne nerviram, bacila cigarete, kafu....Recite mi da li bi po vasem mis!ljenju trebalo da posetim psihijatra? Izvinite na ovako opsirnom pismu! pozdrav

    Odgovoreno: 25. 12. 2007.
    • Ako poslednjih 6-7 meseci niste imali probleme, naravno da nije potrebno da se javljate psihijatru. Ako se napadi jakog straha ponove i ako pocnu da Vam predstavljaju problem u smislu da pocinju da budu ucestali, da Vas remete u svakodnevnom zivljenju i funkcionisanju, ako imate stalnu strepnju da se ne ponove, tada bi trabalo da se javite i psihijatru.