kakav je po vasem misljenju lek trittico.naime jedna doktorka mi ga je preporucila s obzirom da ne izaziva sexualne probleme , do mi je druga rekla da ga izbacim jer moze da izazove prijapizam i kaze da je on zastareo.  inace bolujem od panicnog poremecaja pa me interesuje kakav je njergov anksioliticki potencijal

    Odgovoreno: 03. 12. 2007.
    •  Trittico spada u grupu antidepresiva i dominantno se koristi u lecenju depresija. Zbog svojih dobrih potencijala da poboljsava san, koristi se i kod poremecaja spavanja. Osim toga, ima veoma dobro sedativno dejstvo, sto znaci da smiruje napetost, agitiranost, agresivnost. Sto se tice priapizma, tacno je da je to jedno od nezeljenih dejstva Trittic-a (posebno kod starijih), medjutim, desava se veoma, veoma retko. Iako se radi o jako dobrom leku, on ne spada u red onih koji se koriste u tretmanu anksioznih poremecaja, pa ni u tretmanu panicnog poremecaja.

Komentari na pitanje: #1876

    • Dušanka Vuletić 28. 06. 2012.

      Da li neko zna da je "trittico" anti depresiv štetan ako neko pije antikoagulante (lek protiv zgrušavanja krvi) hvala unapred.

    • Tata pije lek trittico u kombinaciji sa ksalolom, madoparom, i flormidalom. Ima jaka preznojavanja, usporenost i nemoc na nogama. O cemu je rec? Gubi apetit? Hvala unapred p. S poceo je da ga pije pre 3 dana mislim na trittico