Postovana doktorko Imam 46 godina i imam problem sa snom. Spavam i u toku spavanja se probudim u ranim casovima.Kada se probudim zamislim se i ne mogu vise da zaspem.Osim toga cesto se desi da u toku dana odlutam(zamislim se).Zadnjih dana koristio sam Bromazepan 1.5mg uvece po jednu tabletu mada ne redovno.'98 god. prvi put sam se javio kod psihijatra i konstatovana mi je dijagnoza depresije.Posle koriscenja terapije Lexaurin 3mg,Oxetin 1 uvece,a posle kontrole od mjesec dana Bromazepan od 3mg i Fluexetin 1 uvece.Ova terapija mi je uspjesno pomogla vitalni potencijal je povecan i simtomatologija je skoro izblijedila.9 godina sam bio dobro a sad su mi se pojavili gore navedeni problemi pa vas molim za savijet sto pre i ako mozete da mi preporucite nekog dobrog specijalistu iz Beograda.

    Odgovoreno: 26. 11. 2007.
    • Navedene tegobe - otezano uspavljivanje, plitak san koji ne odmara, kao i rano jutarnje budjenje - obicno su prvi znaci depresije. Ovako mogu poceti i neka druga psihijatrijska oboljenja, ali posto ste vec imali jednu depresivnu epizodu, najverovatnije se radi o novoj depresivnoj epizodi. Moj savet vam je da se sto pre javite psihijatru, najbolje onom koji Vas je lecio tokom prve epizode. Sto se pre javite, sprecicete dalju progresiju bolesti kao i probleme koje depresija sa sobom nosi (dusevna patnja, pad funkcionalnosti, povlacenje iz socijalnih relacija i sl).