1. Preskocila sam terapiju rivotril i doživela tegobe

    Pitanje broj: #157624

    Zbog napada panike i anksioznosti, doktorka mi je prepisala rivotril od 2mg, po četvrtinu ujutru i uveče. Pijem ga već godinu dana, nekad samo ujutru. Nedavno se desilo da ga nisam pila 4 dana i imala sam jake napade vrtoglavice, povraćanje i užasne bolove, da sam završila u hitnoj. Molim Vas, recite mi kako da prestanem da pijem ovaj lek, a da pritom ne osetim fizičke smetnje.

    Odgovoreno: 25. 07. 2018.
    • Poštovana,
      Obratite se psihijatru da Vam pomogne oko smanjivanja doze leka.
      Nekada se uvode zamene, a nekada Vam objasne kako da polako izbacite lek iz upotrebe. Ne na svoju ruku - obratite se lekaru i u saradnji sa njim pokušajte da izbacite lek iz upotrebe.