1. Paralelna upotreba lekova za alkoholnu epilepsiju i antibiotici

    Pitanje broj: #145622

    Poštovani,

    Potreban mi je jedan savet u vezi uzimanja više vrsta lekova. Naime, koristim Tegretol cr 400 (karbamazepin), 2 puta po pola tablete, poslednje 2 godine. Imam dijagnozu alkoholne epilepsije. Prestankom konzumiranja alkohola, napadi su uglavnom prestali, javljaju se možda na i na svakih 7-8 meseci, isključivo noću.
    Sada treba da obavim operaciju urasle dlake na repu i dobio sam kao preoperativnu pripremu da pijem Panklav 1000 mg antibiotik i Orvagil 400 mg (metronidazol).
    Da li postoji mogućnost neželjenih reakcija jer za Tegretol piše da se ne uzima zajedno sa antibioticima, a Orvagil ne sa lekovima za epilepsiju.
    Da li smem da uzimam ova tri leka zajedno ili ne?
    Unapred zahvalan na odgovoru, Goran Mitrović

    Odgovoreno: 14. 05. 2017.

Komentari na pitanje: #145622

    • Zdravo zanima me da li smem da pijem alkohol pošto pijem Livan od 1000 za epilepsiju?