1. Upotreba Salofalk leka u trudnoći, Ulcerozni kolitis

    Pitanje broj: #144391

    Poštovani,

    Imam ulcerozni colitis već 8 mjeseci. Bolest je sada u remisiji. Liječnik mi je propisao Salfalk tbl 500 mg 2x2, i nastavljam ih piti i tijekom remisije.
    Da li ja mogu planirati trudnoću uz terapiju? Moj liječnik mi je rekao da mogu, da ove tablete neće naštetiti plodu. No ja ipak nisam sigurna pa mi je potrebno dodatno mišljenje.

    Odgovoreno: 28. 05. 2017.
    • Poštovana,

      Ako je bolest u remisiji, onda se ne očekuje da pijete još dugo Salofalk. Da se razumemo, svaki lek je napoželjnije izbeći u prvom trimestru, pa i tokom cele trudnoće. Ali je konkretno Salofalk kontraindikovano uzimati u trećem trimestru trudnoće.