1. farmaceut Iva Cvetković smanjenje doze rivotrila

    Pitanje broj: #148373

    Voleo bih da dobijem iskren savet kako se pravilno skinuti sa doze koju pijem već 2 godine, u pitanju je rivotril, 0.5 mg jutarnja doza i 0.5 mg večernja doza, nakon 2 godine sam shvatio da se trujem i iskreno bih voleo da uspešno prekinem tu agoniju. Živeo sam fudbalskim životom dok nisu došli napadi panike. I da li je pametno da imam fizičku aktivnost, tipa hodanje, pilates, joga za početak, tako su me savetovali, da krenem lagano sa aktivnošću, posžšto imam nekada poremećen osećaj za ravnotežu i koncentraciju kada sam duže bez leka? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Odvikavanje od tog leka je proces koji zahteva postepeno smanjenje doze leka, najbolje je da se obratite vašem lekaru koji će vam napraviti šemu doziranja. Fizička aktivnost je itekako poželjna tokom takvog procesa, ali neka za početak to bude blaga forma, makar šetnja i boravak u prirodi, kao i socijalizacija. Najbitnije je da imate volju i budete istrajni.