1. Prekid terapije Bensendinom

    Pitanje broj: #143272

    Poštovani,

    Želela bih da sa partnerom osnujem porodicu. Više od deset godina koristim Bensedin za smirenje, jer sam imala problema sa blažim paničnim napadima. Psiholog me je posavetovao da počnem sa upotrebom Bensedina i već godinama ga svakodnevno koristim. Mislim da sam psihički spremna da prekinem sa upotrebom leka, ali ne znam pravilan način prekidanja i plašim se da ne dođe do nekih posledica po moje zdravlje ukoliko bih prekinula da uzimanjem leka odjednom.
    Da li biste mogli da me posavetujete kako da smanjujem dozu postepeno? Koristim Bensedin od 5 mg dva puta u toku dana. Uveče, pred spavanje, uzimam još 15 mg.
    Hvala na razumevanju i pomoći.

    Odgovoreno: 28. 05. 2017.
    • Poštovana,

      Moj savet je da odete na pregled kod specijaliste jer ja nemam dovoljan uvid u Vaše stanje da bih Vam mogla savetovati da li ste spremni za obustavu leka. Svakako se doza leka treba postepeno smanjivati, dok ne budete psihičhi spremni da ga isključite. U tome Vam mogu podrška biti biljni lekovi.