1. Pilule za kontracepciju povećavaju kardioovaskularni rizik

    Pitanje broj: #149878

    Poštovanje, kako se koriste pilule za kontracepciju i da li je moguće kupiti ih bez recepta? Koristim terapiju gluformin 500 mg 2x dnevno. Da li smem da ih kombinujem sa ovim lekovima?

    Odgovoreno: 27. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Za početak korišćenja kontraceptivnih pilula posetite vašeg ginekologa. On će na osnovu uvida u vaše zdravstveno stanje moći da proceni da li ste kandidat za primenu oralnih kontraceptiva. Dijabetes sam po sebi donosi rizik od kardiovaskularnih oboljenja, a pilule za kontracepciju povećavaju kardiovaskularni rizik 2-25 puta.