1. farmaceut Iva Cvetković alergijski rinitis

    Pitanje broj: #148184

    Poštovani, alergija na ambroziju je pmoj problem proteklih par godina i manifestuje se svrabom u očima, jakim curenjem nosa i kijanjem više puta uzastopno. Ove godine sam preventivno krenula da pijem polinol tablete ali nema bas nekog efekta, jedino sto mi pomaže u akutnoj fazi koja je počela od pre dva dana, su kapi avamys. Njih koristim 1x dnevno, obično uveče pred spavanje, i one mi smire simptome do sledeće večeri. Moje pitanje je, da li ove kapi škode ako se koriste u dužem vremenskom periodu, ja ih koristim otprilike mesec dana, s obzirom da je baza leka kortikosteroid. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 28. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Vrlo dobro što uspevate da kontrolišete simptome vezane za alergijski rinitis primenom leka samo jenom dnevno. Avamys deluje na nivou nazalne sluznice i ne dospeva velika količina leka u sistemsku cirkulaciju. Najizraženiji simptomi alergijske reakcije u toku cvetanja ambrozije traju u proseku mesec dana, a u tom periodu slobodno smete da koristite ovaj lek.