1. Upotreba leka Lexilium

    Pitanje broj: #156632

     Bila sam na pregledu kod doktora opšte prakse zbog krčanja creva, nedostatka daha, podrigivanja, lupanja srca i prepisao mi je lexilium. Nakon toga sam uradila jos neke analize i cekam jos gastroenterologa da posetim, zanima me zasto mi je prepisala taj lek i moze li on da smiri nervozan stomak ili ako stvarno imam probleme sa želucem da pomogne? Pošto na leku piše ne treba da uzimaju oni sa problemom sa disanjem ,a ja kad imam te napade kao da se gusim, moze li da mi naskodi? Lexilium je od 1, 5mg.

    Odgovoreno: 08. 06. 2019.
    • Lek bromazepam (Lexilium®) spada u grupu benzodiazepina sa anksiolotičkim delovanjem i propisan Vam je zbog simptoma koje ste naveli: lupanje srca i opšta uznemirenost. Lexilium ne deluje na stomačne tegobe koje Vas muče,a to su podrigivanje i krčanje creva, i tu bi trebalo konsultovati gastroenterologa. Manje doze leka se propuručuju kod ljudi koji imaju respiratornu insuficijenciju zbog rizika za nastanak respiratorne depresije. Budite obazrivi što se tiče dužine upotrebe leka Lexilium zbog mogućnosti razvoja fizičke i psihičke zavisnosti. Bitno je pratiti uputstva ordinirajućeg lekara i ići na redovne kontrole.