1. Kako uzimati Flunirin?

    Pitanje broj: #19

    Već nekoliko meseci uzimam Flunirin. Postoji li neko pravilo kada se uzima taj lek, ujutro ili u bilo koje doba dana, pre ili posle obroka ili izmedju obroka, vredi li ako se uzme neposredno pre spavanja? Šta se dešava ako se uzme više od jedne kapsule?

    Odgovoreno: 25. 02. 2007.
    • Poštovana,

      Flunirin spada u grupu antidepresiva, ali je njegovo indikaciono područje znatno šire tako da se primenjuje i kod tretmana pojedinih anksioznih poremećaja, hipohondrije, depersonalizacionog poremećaja, dismorfofobije, poremećaja ishrane itd. Svaki lek, pa i Flunirin treba uzimati onako kako je lekar propisao. Flunirin se obično pije ujutru i po podne, najčešće ne mnogo kasno jer kod nekih osoba večernja doza može negativno da utiče na san. Takodje se preporučuje da se uzima nakon jela, tačnije nakon doručka i ručka, obzirom da kod nekih osoba može da izazove u prvih nekoliko dana mučninu. Ne preporučuje se da se doza samoinicijativno povećava bez konsultacije lekara, obzirom da postoje ograničenja u dozvoljenjim dnevnim dozama za svaku bolest iz indikacionog područja Flunirina.

Komentari na pitanje: #19

    • Ja ga pijem vec par godina svako jutro jednu tabletu. . . Bojim se da prekinem imam strah. . . . Koliko vremenski uopste moze da se koristi. . . Hvala puno