1. dr Sanja Jović bulimija

    Pitanje broj: #147942

    Dijagnostikovana mi je bulimija (epizode prejedanja i povraćanja) pre dve godine. Da li mi možete pružiti savet kako da se izlečim, tačnije da prekinem napade gladi?

    Odgovoreno: 10. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Sigurna sam da negde duboko u sebi znate da je nastali poremećaj kompleksan i da je ogledalo stanja vašeg duha i emocija. Neophodno je da u što kraćem roku nađete adekvatnog psihoterapeuta koji će vas voditi na putu ka izlečenju. Hrabro i velika stvar je što ste shvatili da imate problem, verujte niste sami, mnogo je ljudi sa sličnim problemima, zato napred. Za početak se javite psihijatru ili psihologu u vašem mestu stanovanja i nemojte odlagati već započnite odmah da bi ste izbegli teže poremećaje i što pre nastavili normalan i kvalitetan život kakav zaslužujete.