U poslednji godinu dana se mnogo znojim, pa moram da nosim garderobu koja je malo deblja kako se znoj ne bi primetio. Korigovala sam ishranu odnosno ne jedem jako zacinjenu hranu i minimum mesa, ali se i dalje obilno znojim. Da li je to normalo i šta biste mi predložili da radim dalje? Napominjem da imam ceste glavobolje.

    Odgovoreno: 29. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Pitanje znojenja postaviti dermatologu, ali ćete verovatno dobiti odgovor da je rad vaših znojnih žlezda jednostavno - takav. Od značaja je da li ste gojazni, a ako jeste redukcija težine značila bi smanjenje količine sala koje ima ulogu toplotnog izolatora, dakle mršavljenje bi bilo poželjno. Dermatolog će vas savetovati oko upotrebe sredstava za ublažavanje znojenja ili dezodoraciju.