Imam rak jednjaka, idem na zracenja vec 7 terapija. Nemogu da gutam normalno hranu vec mora da mi se pasira a i to mi smeta. Sta je najbolje za moju ishranu kad je ta bolest u pitanju? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 07. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Nema specifične ishrane, vezane za tu vrstu raka. Važno je da se jede mešovito, naravno u pasiranom stanju, a koliko je dovoljno da bi se održavala dobra telesna težina - stvar je procene nutricioniste i povremenih kontrola kod njega. Rak je tu, vi ga lečite, a ishrana treba da očuva ono što od zdravlja i kondicije imate.