Postovani, moj otac je operisao cir izmedju zeluca i dvanaestopalacnog crijeva, on je dijebaticar, kakvu hranu bi trebalo da uzima? Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 23. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Pre svega laku za varenje što će značiti nikako jako masnu, prženu ili pohovanu i predvideti više manjih obroka. Kombinacija bolesti koju ima vaš otac zahteva da se obrati nutricionisti sa laboratorijskom analizom krvi pa tek onda da se detaljnije kaže i o ukupnoj količini hrane, i izboru namirnica, obzirom da neke više a neke manje utiču na stanje šećera i masnoća u krvi, a sve to je aktuelno kod vašeg oca. Sve što inače lično utvrdi da vari sa teškoćom i sam će smanjiti, prorediti ili izbaciti iz ishrane.