Postovani doktore, imam visak kilograma i razmisljam da pocnem da pijem zeleni caj. Medjutim, imam bebu od 9mjeseci koja jos uvijek doji pa me interesuje da li smijem da ga konzumiram? Hvala.

    Odgovoreno: 12. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Prvo, dok dojite imate veće nutritivne i kalorijske potrebe nego inače, pa to nije dobar trenutak za skidanje kilograma. To ćete kada prestanete da dojite. Drugo, ppijenje zelenog čaja ne može biti vaša glavna strategija za mršavljenje, nego odmereni unos hrane i odmerena fizička aktivnost. Treće, nema šteta od konzumiranja 1-2 šolje zelenog čaja dnevno.