Prije mjesec dana sam krenula u teretanu i imala sam 62kg a visoka sam 1. 74. Danas sam se vagala i imam 58. 5kg. Zanima me sta trebam učiniti u vezi ishrane da vratim tu kilažu i održavam je a da ne dobijem salo. Da li bi smjela uzimati neke dodatke prehrani kao što su glutamin i proteini jer ipak se ne usudjujem to početi uzimati na svoju ruku jer ne znam kako ti preparati utiču na žene. Meni je cilj da imam normalnu kilažu i mišićavo tijelo u granicama normale (ni premršavo ni prenabildano) . Otprilike 63-64 kg.

    Odgovoreno: 07. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Najbolje bi vam nutricionista u direktnom kontaktu dao plan ishrane sadovoljno kalorija i pravilnom strukturom namirnica da zadovoljite sve svoje potrebe. Mešovita ishrana vam je potrebna pa bi u okviru toga dobili i dovoljno proteina. Pomenuli ste neke dodatke ishrani. Sasvim nepotrebno, pogotovu što ste se izjasnili da i ne želite da budete nabildovani. Obzirom na težinu i fizičku aktivnost uzimajte 3-4 glavna obroka i 1-2 užine, u koje ćete uklopiti nešto ulja, drugo od masnoća izbegavajte, redovno mlečni proizvodi sa manjom masnoćim, dosta povrća i voća, meso i naravno ugljeni hidrati kroz hleb, nemasna peciva, testeninu, krompir, pirinač, pahuljice i slično.