Poštovani,
    Imam 23 godine, visok sam 2m, a imam samo 63 kg. Na ovu težinu sam došao u poslednjih nekoliko mjeseci, a kao uzročnike mršavosti krivim hašimotov tireoiditis (hipotireozu) i helicobacter pylori.  Kako sam počeo piti terapiju za ove bolesti, moje zdravstveno stanje se poboljšalo ali je težina ostala ista. Apetit mi se poboljšao otkako sam sanirao helicobacter. Da li mi možete dati savjet vezan za ishranu, kako da se udebljam na što brži način, ali da to ne uključuje nezdravu ishranu poput brže hrane, chipsa, itd.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Najbolje bi bilo da odete do nutricioniste po pravilno balansiranu hiperkalorijsku dijetu. No, ako nemate objektivnih mogućnosti za to, jedite 4-5 obroka dnevno, naravno bez masnih grickalica. Zrnevlje - koštunjavo voće preporučujem. Zaslađujte namirnice, jedite i slatke namirnice ali ne na bazi margarina i maslaca i ne umesto redovnih obroka. Budite fizički aktivni da Vam se težina poveća u vidu mišića a ne sala.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #36668