Poštovani,
    Danas mi je otkriven čir na dvanaestopalačnom crijevu. Imam 24 godina i svega oko 70 (najviše) kg na 183 cm! Čitavog života sam, pa može se reći, mršav. Ukoliko bih želio da se ugojim, a zaista želim, kakav režim ishrane mi preporučujete, s obzirom na gore navedeno oboljenje koje posjedujem? Kome da se obratim (u fizičkom smislu) da mi pomogne po ovom pitanju (nutricionisti ili nekom drugom)?
    S dužnim poštovanjem Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 17. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Dobro ste naslutili, preporučio bih da se obratite nutricionisti, obično rade u ustanovama tipa instituta za javno zdravlje. Režim ishrane bi bio sa povećanim unosom hrane, nekada u vidu više od 3 glavna obroka. Izbegavajte komplikovanu, prženu, pohovanu, zaprženu hranu, već spremljeno kuvanjem. Ulje ne prepržujete nego dodajete pri kuvanju ili da bi prelivali namirnice. Ovi saveti ne mogu da Vam zamene odlazak kod nutricioniste.