1. Operacija kancera gornje usne

    Pitanje broj: #155855

    Poštovani,

    Moj otac star 59 godina ima kancer gornje usne (izgleda kao herpes na spoljnjem delu usne koji ne zarasta i krvari, prečnika oko 10mm). Predložena mu je operacija koju je on odbio iz razloga što su mu rekli da će na tom mestu gde je bio kancer staviti komad plastike. Ja sam ga ubeđivala da ode ponovo jer sam sasvim sigurna da je pogrešno razumeo jer je bio u šoku zbog dijagnoze i da se ne radi o plastici kao materijalu, već o plastičnoj operaciji. Da li sam u pravu i kakav je izgled lica nakon ovakve operacije?

    Odgovoreno: 12. 02. 2018.
    • Poštovana,

      Teško je precizno govoriti o planiranom hirurškom lečenju bez detaljnog pregleda pacijenta ali uopšteno mogu reći da je potrebna operacija ukoliko se zaista radi o tumoru gornje usne, znači samo mekog tkiva, i da je u sklopu operativnog lečenja neophodna neka od rekonstruktivnih metoda koje se primenjuju u plastičnoj i rekonstruktivnoj hirurgiji a ne o nekakvom plastičnom materijalu. U hirurgiji se koriste i razne vrste implntacionih materijala ali ako se ovde radi o zahvaćenosti samo mekog tkiva mislim da ste Vi u pravu.