1. Oporavak i složenost operacije podočnjaka

    Pitanje broj: #161728

    Da li je operacija podočnjaka komplikovana i koliko traje oporavak?

    Odgovoreno: 08. 04. 2019.
    • Operacija donjih očnih kapaka kao i gornjih ne spada u teške operacije za pacijenta. Izvodi se u lokalnoj anesteziji, nakon operacije pacijent se otpušta na kućno lečenje. Prva dva dana pacijent odmara u kućnim uslovima, nakon toga se vraća svojim redovnim aktivnostima, a konci se skidaju sedmog dana.

      Bolovi su uglavnom blagi, dovoljna je tableta protiv bolova, mogu biti prisutni otoci koji se u potpunosti povlače posle nekoliko dana.

      Pregled možete zakazati na sledećem linku.