1. Hipertenzija kao faktor rizika za liposukciju stomaka

    Pitanje broj: #161993

    Uradila bih liposukciju stomaka, ali imam hipertenziju već 5 godina. Da li sam kandidat za tu operaciju?

    Odgovoreno: 24. 04. 2019.
    • Neophodno je da dođete na pregled i tek nakon detaljnog pregleda ću biti u mogućnosti da Vam precizno odgovorim na pitanje, i da Vam detaljno objasnim kako operacija izgleda i šta tačno možete očekivati. U sklopu pripreme za operaciju koja se uzvodi u opštoj anesteziji pregled će obaviti i internista kardiolog koji će proveriti da li je Vaša hipertenzija dobro regulisana i da li nema prepreka za izvođenje ove operacije koja predstavlja estetsku operaciju i koja ničim ne sme da ugrozi Vaše zdravlje. Pažnja se ne obraća samo na hipertenziju već se Vaše zdravlje kompletno i detaljno proverava.