1. Lecenje temperature kod bebe

    Pitanje broj: #152357

    Poštovani,

    Beba ima 5 i po meseci, ima 3 dana temperaturu 38 sa 5, dajem Febricit. Ona se spusti i za nekoiko sati opet se poveća. Grlo crveno. Krvna slika rađena, sve je ok, leukociti nisu povišeni, crp ne. Da li je to onda virusno? I ako je virusno da li to znači da antibiotik ne pomaže, iako je grlo crveno? Šta onda pomaže kod crvenog grla ako nije bakterijski?

    Hvala na odgovoru.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 07. 06. 2017.
    • Poštovana,

      Ako beba ima i dalje temperaturu najbolje je da se javite kod svog pedijatra. Normalne vrednosti crp-a i leukocita idu u prilog virusnoj infekciji, te nije potreban antibiotik.