1. Povišena temperatura kod bebe

    Pitanje broj: #155025

    Poštovani,

    Beba od 8 mjeseci već treći dan ima temperaturu 38-39. Spustimo je Paracetamolom, ali se vrati nakon 7 sati. Radili smo nalaz urina. Otprilike je bilo ovako: boja: zamućena, eritrociti 1-2, leukociti 3-5. Interesuje me da li postoji mogućnost da je urinarna infekcija, s obzirom da smo već dva puta ležale u bolnici zbog ešerihije. Da napomenem, bebe ima vur ii i iii stepen obostrano. Posetili smo ljekara, koji je rekao da sačekamo urinokulturu. Vidio je i crveno grlo pa nam prepisao Sinicilin, 3 mg na 8 sati.

    Odgovoreno: 02. 03. 2018.
    • Poštovana,

      Mali broj leukocita bez nitrata svakako direktno ne ukazuje na inf-ju esherihiom zbog čega bih se složila sa kolegom da je potrebno sačekati nalaz urinokulture, a pošto Vam je uveo trrapiju za upalu grla ukoliko je ona uzrok povišene temperature svakako će Vašem detetu biti znatno bolje jako brzo. Tek po nalazu bakterija u urinu ili ako opet izvadite urin i on pokaze nepovoljniji nalaz treba sumnjati na infekciju urinarnog trakta i insistitati da se ista leci.