Moj unuk ima 16 meseci a od treceg meseca alergiju na sve vrste mleka. Odbija da jede, pije vodu ali sisa. Ima samo 9kg. Trenutno je dehidriran, zbog temperature, povracanja, proliva. U bolnici prima infuziju, odbija da jede i pije, nisu uslpeli da mu izvade krv iz vene, bukvalno samo jedna kap. Koliko je stanje ozbiljno po zivot i da li je stoma za hranjenje jedino resenje.

    Odgovoreno: 30. 07. 2015.
    • Poštovana,
      U pitanju niste naveli da li je povraćanje i proliv posledica neke crevne infekcije. Ako jeste onda bi netolerisanje mleka bilo verovatno prolazne prirode. Za sada nadoknada tečnosti venskim putem ili preko stome jeste jedini način da se detetu nadoknadi tečnost. U ovom trenutku nedostatak tečnosti jeste ono što najviše ugrožava dete. Kada se tečnost nadoknadi, zaustavi proliv i povraćanje, sigurno će se pristupiti ispitivanju alergije na mleko