Poštovani, imam sina od 4 godine i nakon uzimanja antibiotika pre 2, 5 meseca poojavile su mu se naslage na jeziku, tj. Candida. Lečimo ga već neko vreme daktanol gelom, pa smo po savetu doktorke prešli na nystatin kapi, da bi se ponovo vratili na daktanol gel. Gljivice se samo malo povuku, a zatim ponovo razbuktaju. Ne koristi cucle, flašice, itd, redovno pere zubiće, čak brišemo jezik krpicom natpljenom sodom bikarbonom. Koliko treba da budemo uporni i primenjujemo jednu terapiju, s obzirom da znamo da je gljivica vrlo uporna? Kod nas niko ne zna da nam kaze koliko dugo sme da se koristi daktanol gel, a da mu ne naškodi. Mi smo ga do sad potrošili 2 puta po 2 tube, uz prekid kada smo koristili nystatin kapi.

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Promene na jeziku ne moraju da budu samo gljivice i ne treba toliko dugo da to lečite. Ako dete nema tegobe i dobro se ponaša ostavite na miru i njega i jezik jer će se to samo povući. Ako zna da gricka tbl može da dobija lyso bact 2 x dnevno 10 dana.