Mojoj devojcici od 16meseci utvrdjeno je da ima u nosu bakteriju streptococcus pneumoniae, na osnovu brisa, i antibiogramom su dati lekovi koje bi mogla da koristi. Medjutim, pedijatar je ustanovio da ne moze da pije nijedan od ponudjenih jer je jos uvek mala, i predlozila je kapi tobrex 4x dnevno. . . A za to vreme nam je receno da moze ici u vrtic. . . Curenje iz nosa je jako i to u gustoj sluzi. Molim vas za misljenje vezano za lekove i mogucnost izlecenja.

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Izolovana bakterija u nosu može da bude problem u tom uzrastu i treba biti obazriv. Nije neophodno lečenje po svaku cenu ako dete nema rtemperaturui dobro sde ponaša ali ispiranjem nosa i lokalnim antibiotskim kapima može se zaustaviti njen rast i kontrolisati njeno bujanje. Ako se problem održava mogu se naći lekovi i za taj uzrast kojima bi s e situacija brže rešila.