Pedijatrija kcerka ima 8, a sin 4, 5 godina. Od kada su rodjeni ustanovljena je alergija na proteine mleka. Prvih tri god. Su konzumirali alfare (hidrolizat) , a nakon toga sojino mleko-vitalia obogaceno kalcijem i vitaminima. Procitala sam strasne natpise kao i istrazivanja u vezi soje. 2 case dnevno koliko sam ja davala deci je isto kao 5 tableta kontracepcije dnevno (estrogen) . Pisali su i ljudi sa problemom tiroideje nastale od konsumaciju soje. Sada vise ne konzumiraju soju ali neznam sta da dajem jer bukvalno nista ne jedu iz palete mlecnih proizvoda. Ujutro im mleko zamenjujem sa cedevitom i kasicicom meda. Molim za savet u vezi ishrane. Napominjem da oko 2 god. Im dajem ali po mrvicu mlecnih sladoleda, sira i nisu imali velikih problema. Dali da unesem po malo mlecnih proizvoda i na koji nacin? Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Probajte sa malim količinama sira, jogurta i sl. Ako se jave crevne tegobe i povraćanje ne ponavljajte unos ako ne, po malo nastavite sa unosom. Jedino ca treba nadoknaditi kroz neki preparat ako se ne unosi mleko i dalje a to sve u dogovoru sa vašim pedijatrom.