Postovani, imam sina dve godine starog i veoma sam zabrinuta. Vec mesecima kada ga kupam ne mogu kozicu da mu povucem lepo (kao da je zalepljena) , da se povuci samo malo, a kada se povuce i zategne ispod nje se vidi nesto belo, nekako nagomilano, kao da ce da pukne ako se stisne (kao neke ogromne bubuljice) . Jednom prilikom sam mu to malo stisla i to belo je malo izaslo. Muza sam pitala, ali on kaze da mu to izgleda totalno nenormalno i da on to nikada nije imao. Vodila sam ga kod njegovog pedijatra, ali ona mi je rekla da je to normalno i da ni slucajno ne diram, stiscem ili sta slicno. Molim vas, dajte mi neki savet, da li da ipak trazim uput za urologa? Verujte ono mi ni najmanje ne izgleda normalno. Pozdrav, zabrinuta mama.

    Odgovoreno: 21. 09. 2009.
    • Poštovana,
      To je potpiuno normalna promena (smegma) koja menja oblik i veličinu i služi da podmazuje svojim sokom sluznicu genitala i tako je šiti od infekcije. Sama se prazni i puni i ništa je ne treba dirati. Što se tiče slepljenosti prepucijuma treba biti strpljiv i to se može vremenom samo odlepiti i na silu ništa ne raditi dok ne pogleda dečiji hirurg što još nije potrebno.