Postovani nemam temperaturu, osecam se dobro ali me ti rezultati brinu. Primetila sam kada izmuzem mleko da se formira kajmak ili kako god se to vec zove. Bebi dajem da sisa ali posto mi je nagrizla i bradavice i regade vise se izmuzam. Danas (15. 09) opet mi je dojka ovog puta desna "nabrekla" i mleko je zuckasto ali temperature nemam. Daj te mi savet kako najbrze da saniram ranice i bradavica i regada. Usput da vas pitam da li je opasno ako bebe posisa koju kapljicu krvi (brinem i zbog toga) . Hvala unapred

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Nije opasno da posisa kojiu kapljicu krvi ali se saniranje bradavice ne dešava preko noći. Ne postoji univerzalni lek za to ali dobrom higijenom dojki sušenjem i premazivanjem mlekom iz dojke nakon podoja preko bradavice koja se tako treba malo i da osuši na vazduhu uz naravno izmlazanje mleka iz te ranjene dojke par dana dok se malo ne epitelizira bradavica za sada je jedino što mogu da vam savetujem. Strpljenje i upornost su jedini vaši saveznici.