Moja devojcica ima 4. 5 g. Pre 6mes. Imala je pyelonephritis acuta. Eho na ut desni bubreg uredan. Levi so lesen zastoj u pielon so sdebelen zid6, 1mm. Znaci posle toga pravimodmsa rezultat toga-laka asimetrija u velicini levi bubreg diskretno veci so suspektna hipofiskalnost vo gorni pol. Jasni defekti vo parenhimotne ne se prikazani. Reld45% l. 55% . Imali smo i e. Coli. Cekamo jos jedno snimanje kako su rekli da nema nekih urodjenih mana. Mala je sada dobro sa redovnim nalazima. Zelim vase misljenje na ove rezultatei vase sugestije. Nemojte biti skrti na recima kao ovi nasi doktori u skoplju. Hvala unapred

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Pitanje je da li je bilo zastoja i problema u bubregu i pre pyelonefritisa ili ne? Ako je to sve nastalo kao posledica te infekcije sve će se lepo povući i neće biti problema. Zato se i planiraju ta ispitivanja da se utvrdi da li postoji neka prepreka u oticanju urina i koja se pokazuje kao zastoj koji uvek može da dovede do infekcije ili ne. Redovni nalazi i praćenja lekara mogu da pomognu da dete ne dobije oštećenje bubrega i da se dobro razvija.