Imam ćerku 15 meseci ima pvećanu t. Temperaturu do 37. 4 u večernjim satima, a preko dana 36. 5 do 37. 0 i to traje mesec dana pedijatar kaze da je to najverovatnije zbog rasta zubi. Proverom urina saznajem da ima uvećane leukocite u urinu 75 i bld 5. Molim vas dali ima to neke veze sa temperaturom, koliko je opasno i kako se leči?

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovani,
      To verovatno ima veze sa temperaturom i za taj uzrast neophodna je urinokultura, potom lečenje a zatim ponavljanje urina i provera urina na 3 nedelje i uvek kada je prisutno povećanje temperature. Ako se izoluje bakterija u broju većem od 100. 000 ponavlja se lek po ab.