Postovani doktore imam bebu ima 9 i po mjeseci! Prije petnaest dana imala je temperaturu i doktor mi je rekao da je upala grla i propisao eritromicin i nije bilo kotrole! Medjutim poslije sedam dana temperatura opet je odvedem doktoru drugom i propise joj afacet 7 dana kao opet crveno grlo inace temperatura joj prvi dan spadne od paracetamola i antibiotika! I sad poslije alfaceta na moju inicijativu izvadim joj krv i nalazi su sledeci: eritrociti 4, 18, hemoglobin 11, 5leukociti 10, 6 dks limfociti 64, 3 dks monociti 14, 4, dks granulociti21. 3 trombociti 340! E sad odvedem je pedijatrici i ona mi kaze da moze primiti hib vakcinu pa vas sad pitam posto mi je rekla da je i dalje crveno grlo nije mi jasno kako moze primiti vakcinu! Brinu me leukociti posto su malo poviseni a nista mi nije propisano ovaj zadnji put

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Analize su potpuno u granicama za taj uzrast i ne zaslužuju lečenje a ni kontrole ako dete nema temperaturu i dobro se ponaša. Vakcina nije agresivna i može da se primi ali je možda pametno da se napravi jedna pauza od 2 nedelje da se sve smiri i virus potpuno pobedi. Antibiotik ne rešava ovakav problem.