Pre iyvesnog vremena, dok je moj sin piskio u nosi, primetila sam da mu mokraca mirise, sto pre toga nije bio slucaj. Nismo se posebno yabrinuli, ali smo na prvom sledecem pregledu to spomenuli lekaru i dobili smo uput za analizu. Rezultat je bio dobar, sem sto je bilo proteina u tragovima. Doktorka se bas cudila da je apsolutno sve dobro a da ima tih proteina. Uradili smo analizu urina jos dva puta i opet isto. Takodje smo radili ultrayvuk bubrega i nalaz je dobar. Urinokultura je pokazala da je prisutna eserihija. Dobili smo baktrim 10 dana i caj od brusnice. Laboratorijski nalaz mokrace posle terapije: belancevine + -, secer o, bilirubin o, urobilinogen o, sluz, masa ep. Celija, malo bakterija, 5-6 li, 2-3 okr. Ep. Celija. Ponovo je urinokulturom iyolovana eserihija. Za terapiju su nam dali palitrex sirup, na 8 sati po 2, 5 ml. 10 dana. Za 5 dana ponovo radimo laboratorijske analize i urinokulturu, kao i bris peripecijuma, pa opet posle cele terapije. Doktorka nam je rekla da ako i ovog puta ne prodje, moramo da idemo na detaljnija ispitivanja. Sta to tacno znaci? Sta je to specificno u slucaju mog sina? On ima deset meseci, dobrog je opsteg stanja, nije imao temperaturu, veseo je, normalno jede.

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ako je bakterija prisutna u velikom broju (preko 100. 000) postoji mogućnist neke prepreke u oticanju urina iz bubreg u bešiku ili iz bešike napolje i to treba ispitati snimanjem. Proteini u urinu govore o drugim poremećajima bubrega i imaju poseban tretman od strane nefrologa. Pratite pedijatra koji će vas sigurno izvesti iz ovog problema pre ili kasnije.