Postovani doktore, moja cerka od 6. God. Mi je dobila dijegnozu bronchopneumonija, a od pedijatra je dobila terapiju; jugocilin, spalmotil, fluimucil, i brufen kada se javi temperatura. Nakon primenjene terapije od 5 dana nije bilo bitnijih promena, i dalje "zvizdi" u grudima, pa me zanima da li je to adekvatna terapija ili ne? Hvala!

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      To može da traje posle virusnih infekcija i duže ali terapija bi morala da bude putem inhalacija ili spreja za bolje disanje i širenje disajnih puteva. Lekar je sigurno već procenio koliko još treba dana da dobija lek spalmotil koji deluje baš na disajne puteve.