Moja cerka ima sest godina i vec drugu godinu za redom probleme sa bronhitisom. Pocinje sa curenjem nosa i kijavicom, zatim ucestao suv i neproduktivan kasalj koji za par dana postaje dubok i produktivan i tada se na pregledu vec cuje sviranje u plucima -upala bronhija i sve se zavrsava ispijanjem antibiotika hemomicina. Sve se ovo ponavlja 3-4 puta godisnje. Na alergotestu uredan nalaz. Molim vase misljenje.

    Odgovoreno: 10. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ako nete nema više od 4 x godišnje takve tegobe i ako one nisu sa teškim poremećajem disanja koje zahtevaju hitnu terapiju pa i bolnicu ne treba mnogo brinuti. Bitno je u takvim situacijama pre primene antibiotika uraditi le, le formulu i crp da bi se utvrdilo koliko udela u toj priči ima bakterija koja se dalje može detektovati bakteriologijom sputuma. Potreban je i neki rtg snimak pluća.