Imam bebu od 4. 5 meseca, za sad samo sisa, ali imam problem sa bljuckanjem. Ne znam da li se prejede, jeste halapljiva, ima blizu 8kg, rodjena je sa 3. 700gr. Zanima me kada li ce prestati s bljuckanjem-povracanjem? Da li da pocnem sa kasicama, i kojim? Unapred hvala

    Odgovoreno: 19. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Bljuckanje će prestati kada očvrsne mišić koji zatvara želudac i kada se krene sa gustom hranom. Ako beba dobro napreduje i to joj ne smeta ne morate sem sisanja još mesec dana ništa da dodajete. Vaša beba bi trebalo sa 6 meseci da ima 7500 g, ali svakako je ne treba staviti na dijetu osim što ne bi trebalo da sisa tokom noći.