Imam sincica starog 13mes. Suprug i ja planiramo drugu bebu, a ja jos uvek dojim sincica. Brine me to sto sam cula od mnogih zena da pothitno moram da prekinem dojenje ako sam u drugom stanju, zanima me zasto je to tako. Popila sam jednu tabletu bromokriptina za supresiju laktacije, ali sam popustila nad placem moje bebe i odustala. Da li to moze da steti eventualnoj trudnoci. Unapred hvala

    Odgovoreno: 10. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Morate se konsultovati sa ginekologom oko tog problema i odlučiti se šta će biti vaš prioritet. Nije bromokriptin dobar ni za trudnoću a ni za bebu koja doji i to ne možete ponovo raditi. Kada krenete u supresiju laktacije proverite da li postoji trudnoća i nema vraćanja na dojenje. Plač će prestati posle jedne noći i nije to najstrašnije. U novoj trudnoći luči se veliki broj različitijh hormona koji prelaze i u mleko i mogu uticati na dete koje doji na više načina.