Poštovana,
    Imam jedno pitanje koje me muči već danima. Moja ćerkica stara 10 meseci, alergična je na mleko, što sam odmah uočila jer je reakcija usledila čim sam joj dala pirinčane pahuljice sa adaptiranim mlekom u vidu osipa po licu i naticanja kapaka. Međutim žumance je jela skoro 2 meseca bez ikakvih problema, a kada su joj urađene kožne probe alergija na žumance je bila 20x42mm, a na mleko 7x25mm. Molim Vas da mi odgovorite kako je to moguće da se alergija nije ispoljila, a da je tako jaka ili postoje neki drugi znaci koji ukazuju na alergiju, a koje ja možda nisam primetila jer sam bila usredsređena na osip po licu?
    Unapred hvala. S poštovanjem ixi

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Kod jaja je veći problem belance nego žumance i tu treba obratiti pažnju i proceniti kada i da li dati. Problem će biti i mmr vakcina koja se ne sme da da kod alergije na jaje. Buditi pažljivi, kožne probe za taj uzrast nisu pouzdane a ni bezbedne. Tačniji su nalazi iz krvi ali su te analize skupe i traže vensku krv.
      Pozdrav.