Poštovana,
    Moj sin (6 godina i 3 meseca), imao je 26. 8. 09. godine operaciju fimoze. Sledećeg petka (znaci za 8 dana) je skidanje konaca. Dete je inače izuzetno plašljivo, ima noćne more, sav drhti od operacije, pa se brinem da li će skidanje konaca biti bolno? Da li postoji neko sredstvo za smirenje za njegov uzrast? Šta bi ste mi preporučili pre skidanja konaca da dete popije protiv bolova (eventualnih) a i za smirenje?
    Hvala unapred zabrinuta majka.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Skidanje konaca nije bolno ali će svakako svaka manipulacija i primicanje medicinskog osoblja izazvati plač i strepnju. Pokušajte kroz igru i smeh da predočite detetu taj postupak i odlazak kod hirurga, možete da date brufen sirup ali ne i lek za smirenje.