Poštovana,
    Obraćam Vam se u nadi da ćete mi možda vi pomoći i unapred se zahvaljujem. Imam devojčicu staru 18 meseci. Problem se tiče njenog veoma slabog apetita, veoma male količine hrane koju konzumira kao i male telesne težine (9kg). Dete je rođeno sa 2800gr, 50cm, apgar10/10. Prva tri meseca je odlično napredovala da bi od 4 mes. Počela kratko da sisa i usporeno dobija na težini. Tada smo je prvi put vodili kod gastroenterologa, otorinolaringologa, radili krvne analize i sve je bilo u redu. Rekli su da dodam adaptirano mleko i da je uzrok verovatno u zubima. Uporno je odbijala sve vrste adaptiranog mleka čak do 6. meseca kada je prihvatila i odmah jako lepo napredovala. (sa 6m. je udvostručila težinu a sa 12 je imala 8300gr) onda od 6. meseca kreće muka sa kašicama (2,3 kašičice) a od 12. meseca komadiće pljuje, kašice neće i ishrana se svodi na "mrvice" koje uguramo u toku dana. Na naše insistiranje ponovo smo uradili kk sliku, sve biohemijske analize osim gasnih i sve je u granicama a po recima pedijatra k. slika odlična i da nema razloga za bilo kakvu brigu. Moram da napomenem da dete nije mršavo već sitne konstitucije, aktivno je, veselo, hoda i govori i uopšteno lepo izgleda. Molim Vas da mi date Vaše mišljenje šta da radim, da li vi vidite problem i da li da dalje tragam za uzrokom i ako treba tragati kojim putem da idem?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      To jeste mala težina za uzrast ali je važnije da li postoji porast u visini, kako dete spava, da li ima dobru stolicu i da li je raspoloženo? Ako postoji pomak svakog meseca u napred nema brige ali ako stagnira mora se menjati princip ishrane i dodatno ispitati verovatno i klinički.
      Pozdrav.