Poštovana dr.
    Moj 13 godišnji sin ima kandidu od 5 kolonija i oseća povremeno jake bolove u stomaku kao grčeve a ponekad slabijeg intenziteta da li to može biti uzrok kolonije, obzirom da smo snimali abdomen stomaka i sve je u redu. Pridržava se dijeti mesec dana ne jede slatko i belo brašno? Koliko treba vremena da to sve prođe i da li će moći da jede ponovo neki slatkiš kao sva deca? A uz to još su nam i otkrili da ima i tz. virus poljupca. Šta preduzeti? Rekli su mi da treba da odmara i bez ikakve terapije osim dijete. Ima li tu pomoći i kako doći do nje? Zabrinuta majka.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Kandida normalno živi u crevima i to nije broj koji treba da se leči niti je za brigu. Virus koji nosi je veći problem i on može da bude uzrok bolova. Normalno možete da date detetu i neki slatkiš ali ne svakodnevno i trebalo bi duže vreme da koristi neki probiotik (fermental, flobion ili pro life). Nemojte ispitvati broj kolonija ako dete ima dobru stolicu i nema tegobe.